M1165 GROM Tamiya& Tomcat's set

Moderator: kubisz

M1165 GROM Tamiya& Tomcat's set

Postprzez makinen » 11 lut 2018, 12:40

Dla porządku w ramach reaktywacji Forum. Mam nadzieję, że stara gwardia powróci i nie będziemy sobie tu w trójkę dyskusji uskuteczniali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M1165 GROM Tamiya& Tomcat's set

Postprzez maverick » 11 lut 2018, 21:40

Piotrek - pisałem na Modelworku, napiszę jeszcze raz - oceniając całokształt jest to jak dla mnie Twój najlepszy model, całościowo świetnie się prezentuje. Jednak zaglądając do warsztatu jestem świadomy niedociągnięć (tłumika Ci nie daruję :D ), dlatego trudno mi jednoznacznie go ocenić. Napiszę tak - w skali wtajemniczenia Modelwork masz 6; w skali wtajemniczeni HumveeModels masz 4+.
Jeśli uda mi się dobrnąć do końca z pierwszym dumvee, to zamówię zestaw od Tomka i też do niego podejdę.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 11 lut 2018, 21:46

Wbrew poziom i spasowaniu na „6”, to nie jest łatwy model.
makinen

Postprzez maverick » 11 lut 2018, 23:20

makinen napisał(a):Wbrew poziom i spasowaniu na „6”, to nie jest łatwy model.

Tego jestem pewien, przy samym zderzaku już jest co robić, a gdzie cały humvee... :git:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 03 mar 2018, 21:22

Trzeba nadrobić kolejne zaległości. Do tej pory wpisywałem swoje komentarze chyba do każdej galerii na tym forum, więc i tutaj pora coś naskrobać. Choć pewnie autor mnie jeszcze bardziej znienawidzi :jezyk:

Piotrek, tutaj dziwiłeś się, albo nawet lekko oburzyłeś, że wypomniałem Ci skróty i uproszczenia w tym modelu. I nadal podtrzymuję zdanie wyrażone potem w tamtym wątku - powinieneś z tego modelu wyciągnąć więcej. Pamiętam, jak zacieszałeś gębę na konwersję od Tomcata, popędzałeś go, poganiałeś, przygotowywałeś się do budowy tego modelu, miałeś rewelacyjne materiały referencyjne, a potem... zlepiłeś to w tempie niemal ekspresowym. Niby zawsze masz takie, ale przez udział w konkursie nie dałeś sobie szansy na spokojne poprawki. A byłoby co poprawiać. Skupiłeś się na sklejeniu głównych elementów konwersji (co wyszło Ci bardzo elegancko, szacunek przy takiej ilości blach :salut: ), ale kompletnie pokpiłeś sporo drobiazgów. Olałeś chyba wszystkie drobne rzeczy charakterystyczne dla tej wersji. Np. drugi wlew paliwa (na zdjęciach zasłonięty przez koło zapasowe, a na żywo?), odblaski z tyłu, siedziska na prawym nadkolu (choć o ile dobrze pamiętam, to dla tego wariantu elektroniki powinien być tam coupler), brakuje halogenów i tablic rejestracyjnych. Trochę błędów w malowaniu - zapinki maski ( :roll: ), tylne boczne odblaski (akurat tutaj powinny być pomarańczowe), antena krzyżowa (czarna), brak washa w kole zapasowym. Brakuje też amunicji w skrzynkach M240B i liny wyciągarki, odstaje panel, do którego zamocowane są narzędzia, wycieraczki są pod różnymi kątami. No i ten fatalny wielbłąd z przednią maską... Pod spodem i we wnętrzu też nie wszystko było dobrze. Krótko mówiąc - mimo bardzo udanej roboty z elementami konwersji, efektownego ogólnego wyglądu samego modelu, jak i całej scenki - jak dla mnie to spore rozczarowanie i, że tak powiem, model straconej szansy. Mogło być genialnie przy niewiele większym nakładzie pracy, teraz jest po prostu poprawnie.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 04 mar 2018, 12:24

Cóż...masz Kuba w tym dużo racji. Pomimo świetnego przygotowania blach przez Tomka i idealnego spasowania, to model nie jest łatwy. Presja czasu pewnie nie wyszła mu na dobre. Obiecałem sobie, że zrobię jeszcze wersję w czarnym kolorze, ale chwilowo mi przeszło.
makinen

Postprzez Zderzak » 04 mar 2018, 15:16

A ja się zgodzę z Kubą. Model dobry, chociaż nie doskonały, o czym pisałem na Modelworku, ale mój post pozostał bez odpowiedzi :jezyk: . Zatem raz jeszcze:
-maska zgrywa się nijak z nadwoziem, dodatkowo chyba z przodu unosi się do góry?
-dlaczego nie zrobiłeś dodatkowych reflektorów na zderzaku?
-dlaczego nie ma tablic rejestracyjnych?
-wydaje mi się, że boczne podesty są trochę krzywo, zwłaszcza ich mocowania,
-czemu w wyciągarce nie ma liny?
-jeśli chciałbyś odzwierciedlić dokładne zdjęcie z początku warsztatu, to brakuje wysokiego chwytu powietrza, ale rozumiem, że było tylko inspiracją, więc chyba nie ma tematu,
-skrzynki amunicyjne do karabinów na pace, brakuje mi zbliżenia, ale na pewno są wykonane jako otwarte i wypełnione do połowy, mogłeś pomalować górną powierzchnię na złoto, nie wiem też jak wygląda ich połączenie z karabinami,
-nie przeniosłeś odblasków na tyle pojazdu we właściwe miejsce, bliżej klapy "bagażnika",
-zagięta do przodu antena, przydałoby się, żeby coś ją jednak utrzymywało w takim położeniu,
-z kolei boczne tylne odblaski powinny być pomarańczowe,
-osłony siatkowe lamp powinny być czarne,
-antena krzyżakowa na pace powinna być również czarna, dodatkowo powinna być pod kątem do osi pojazdu (teraz jest jakby +, powinno być x),
-na prawym nadkolu również powinny być dodatkowe siedziska.

Trochę mojej winy, że za późno w ogóle zobaczyłem ten warsztat, mogłem wytykać błędy wcześniej niż w galerii. Niemniej jednak wydaje mi się Piotrze, że musisz bardziej analizować zdjęcia, dokładniej im się przyglądać i mniej robić z pamięci, bo wiele błędów jest banalnych i to nie tylko w tym modelu. Co by nie było i tak odwaliłeś kawał dobrej roboty, mnóstwo cierpliwości wymagały pewnie te blachy, a Tobie udało się złożyć wszystko w całość, w jeden naprawdę dobry, choć niekoniecznie doskonały model :git: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Powrót do Galeria