M1114 UAH FRAG5 ORZEŁ 7 GROM AFGANISTAN

Moderator: kubisz

M1114 UAH FRAG5 ORZEŁ 7 GROM AFGANISTAN

Postprzez maverick » 19 paź 2018, 13:45

Zgodnie z tym co zamieściłem ostatnio w wątku z "modelarskimi planami" dotyczącymi humvee rozpoczynam prace nad M1114 UAH Frag5 o wdzięcznej nazwie "Orzeł 7" używanego przez JW GROM w czasie misji w Afganistanie...
Dlaczego akurat ten temat:
1) bo da się go zrobić praktycznie "out of box" co przy ilości mojego wolnego czasu ma niebagatelne znaczenie,
2) bo polski i do tego Grom,
3) bo misyjny i są do niego gotowe kalki,
4) bo mam bazę Bronco, koła Def Model, trochę waloryzacji Legenda, parę pomniejszych elementów z PanzerArt i wyciągarkę od Tomka, czyli praktycznie komplet do budowy,
5) bo nie ma anteny BFT i nie będzie mnie dręczyła niekompletna elektronika...

Zdjęcia przeniesione z wątku dt. M1114 w PKW Afganistan oraz strony ToroModel:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli dysponujecie innymi zdjęciami tego konkretnego wozu, czy informacjami historycznymi na temat służby bardzo proszę o umieszczenie w wątku... Nie ukrywam, że w znacznej części mam zamiar wzorować się na M1114 Marines Kubisza... (na pewno w kwestii dopancerzenia spodu wanny).

PS. Skąd można wziąć i gdzie nabyć granatnik HK GMG (celem zamontowania na wieży)..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: M1114 UAH FRAG5 ORZEŁ 7 GROM AFGANISTAN

Postprzez makinen » 19 paź 2018, 15:29

LRE-35244 Live Resin
makinen

Postprzez Zderzak » 19 paź 2018, 19:45

Więcej zdjęć raczej nie znajdziesz, w internecie jest chyba tylko jedna galeria z jednej sesji zdjęciowej. Natomiast co do uzbrojenia, tak jak napisał Piotr, jeszcze był swego czasu bodajże jakiś niemiecki wypust, ale drogi i chyba ciężej dostępny. Pozostaje ewentualnie samoróbka, ja tak robiłem w M1025.

Inna sprawa, że osobiście bardziej pasuje mi tam M2, wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Ale obstawiam, że Tobie chodzi bardziej o to, aby taką broń mieć na jakimś modelu ;) .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 20 paź 2018, 11:29

Na MW wrzuć warsztat. Kulturę trzeba krzewić...
makinen

Postprzez kubisz » 20 paź 2018, 16:26

Dajesz. Zajrzę za dwa lata jak Ci poszło z podwoziem.

Zderzak napisał(a):osobiście bardziej pasuje mi tam M2

:git:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 20 paź 2018, 23:37

W temacie granatnika:
makinen napisał(a):LRE-35244 Live Resin

...dziękuję Piotrek...

Zderzak napisał(a):Inna sprawa, że osobiście bardziej pasuje mi tam M2, wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Ale obstawiam, że Tobie chodzi bardziej o to, aby taką broń mieć na jakimś modelu ;) .

Konrad - zajrzyj do postu dotyczącego M1114 Grom z Afganistanu - piszesz w nim, że na jednym ze zdjęć widać przedłużone ramię mocujące tarczę, co miało służyć lepszemu operowaniu granatnikiem H&K GMG...
Podtrzymujesz wcześniejszą opinię, czy montować M2HB 0,50 cal..???

makinen napisał(a):Na MW wrzuć warsztat. Kulturę trzeba krzewić...

Szkoda czasu, którego mam mało - nic nie wniesie... Nie widzę takiej potrzeby... Only Humvee-models..!

kubisz napisał(a):Dajesz. Zajrzę za dwa lata jak Ci poszło z podwoziem.
:git:

Złośliwy kolega ostatnio...

Budowa:
Złożyłem do kupy właściwe dla tego wozu koła Goodyear Wrangler MT/R z DEF MODEL. Zestawowe Aggressive Pattern MT zaczekają na inny model. Kółka miód malina - ładne ugięcie opony..!
Obrazek
Na zdjęciach nie widzę, żeby na felgach widoczne były elementy systemu CTIS, więc zostaje jak jest... Jeśli się mylę proszę o zwrócenie uwagi i poprawienie mnie w tej kwestii...

I trochę pierwszego klejenia:
Obrazek
Wskazówka - żeby zamontować koła DEF Model w zestawie Bronco nie montujemy gumowych pierścieni w miejscach gdzie należy wcisnąć koło. Kołki ustalające są znacznie grubsze niż w przypadku kół zestawowych, konieczne będzie jeszcze powiększenie otworów w elementach plastikowych.
Jeśli chodzi o tarczę i oszklenie wieży O/GPK... W wątku M1151 Kuby viewtopic.php?f=4&t=921 padło stwierdzenie, że oszklenie to powinno mieć jasnozielony kolor... Patrzę na zdjęcia i na żadnym z nich nie widać, żeby którakolwiek szyba była zielonkawa. Siedziałem ostatnio w M-ATV Yankesów z Powidza i też bezbarwne szkło... To jak to powinno być, żebym nie spartolił..?
Hania
maverick

Postprzez Zderzak » 21 paź 2018, 08:00

maverick napisał(a):Konrad - zajrzyj do postu dotyczącego M1114 Grom z Afganistanu - piszesz w nim, że na jednym ze zdjęć widać przedłużone ramię mocujące tarczę, co miało służyć lepszemu operowaniu granatnikiem H&K GMG...
Podtrzymujesz wcześniejszą opinię, czy montować M2HB 0,50 cal..???

Na krajowych widziałem coś takiego, patrz mój model M1025. Właśnie przed tarczą był dystans i granatnik HK. Na innych krajowych z tarczą GPK, gdy na pojeździe montowali HK, ściągali przednią tarczę i jeździł bez - zarówno w M1165 GROM, JWK i M1151 AGATu, zawsze taki sam manewr.

Jak będzie tutaj? Teraz nie jestem już taki pewien odnośnie tego konkretnego zdjęcia. Z jednej strony jest dystans, ale pytanie czy nie został po kimś? Z drugiej, nie znalazłem w sumie zdjęcia GROMu z Afganistanu z innym uzbrojeniem niż M2 lub WKM. Na pewnych zdjęciach skrzynki są jakieś specjalnie wielkie, więc może przez to też tarcza jest odsunięta? :roll:

Mariusz, a z innej beczki, wiesz, że mimo tego co piszesz, koła nie są prawidłowego dla tego modelu? Musiałbyś kupić BF Goodrich Baja od DEFa.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 21 paź 2018, 08:27

Zderzak napisał(a):Mariusz, a z innej beczki, wiesz, że mimo tego co piszesz, koła nie są prawidłowego dla tego modelu? Musiałbyś kupić BF Goodrich Baja od DEFa.

taaaadaaaam!
makinen

Postprzez kubisz » 21 paź 2018, 08:50

maverick napisał(a):(...) szkło(...) jak to powinno być, żebym nie spartolił..?

Bywało barwione, bywało bezbarwne.

Z kołami wtopa. Wymień.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 21 paź 2018, 08:50

Zderzak napisał(a):Mariusz, a z innej beczki, wiesz, że mimo tego co piszesz, koła nie są prawidłowego dla tego modelu? Musiałbyś kupić BF Goodrich Baja od DEFa.

Powiedziałem a, powiem b... Jaki zestaw z DefModel mam kupić, żeby były właściwe..? Nie chcę powtórzyć błędu...
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Warsztat