Hamer Orev Tamiya/Legend/BD 1:35

Moderator: kubisz

Hamer Orev Tamiya/Legend/BD 1:35

Postprzez makinen » 25 gru 2018, 13:34

Ukończony.
Warsztat: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=1573

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Orev&Siyur

Obrazek

Obrazek

IDF Family

Obrazek

Obrazek
makinen

Re: Hamer Orev Tamiya/Legend/BD 1:35

Postprzez Daniel_ » 25 gru 2018, 19:42

Gratulacje. Model rewelacja. Mistrzowski. Czy ktoś poza użytkownikami tego forum ogląda te modele? czy wystawiacie je na jakis konkursach?Tak pytam bo jestem nowy w tym temacie a mam warażenie ,że jestecie światową czołówką w temacie hummerów. I widzę , że macie całe kolekcje tematyczne , jak np tutaj izraelskie. Mam nadzieję że rozwine swoja kolekcje z pustynnej burzy do znacznycha rozmiarów i że mogę liczyc na podpowiedzi kolegów .No i oczywiśie zamierzam je prezentowac tutaj. :piwo: (chociaż nie przepadam, ale nie ma ikonki swojaka)
Daniel_

Postprzez maverick » 25 gru 2018, 20:10

Model dla mnie bardzo dobry... Kolekcja zacna i wygląda rewelacyjnie... Teraz koniecznie Memugan i Katlanit... I będzie z grubsza komplet..!
Z wszystkich pięciu najwięcej detali na Orevie...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 26 gru 2018, 17:09

Generalnie podoba się :git: W szczegółach trochę mniej, brakuje mi takiej staranności i finezji w wykończeniu detali (np. paski troczące przewody, podstawy anten, oderwana siatka pod grillem, mocowania tylnych foteli do boków nadwozia) i cieniowaniu (nierówny wash, niektóre miejsca w ogóle jakby go nie miały, gdzie indziej niewytarty). Spodziewałem się petardy, a jest tylko nieźle. Bardziej jakoś widzi mi się Siyur...

Poobieraj go z tych nitek, mnóstwo ich wszędzie.

Z czego zrobiłeś plandekę?
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 30 gru 2018, 13:20

Podzielam zdanie Kuby, mogła być petarda, jest nieźle. Przede wszystkim gratulacje za walkę z żywicą, całkiem dobrze to wyszło. Jest sporo niedociągnięć, ogólniki zrobione dobrze, ale przy detalach znowu widać coś, nie wiem, pośpiech? Takim przykładem tego zachowania jest lusterko kierowcy. Było, potem ułamałeś i już nigdy nie wróciło na swoje miejsce. W M1165A1 GROMu też chyba postąpiłeś identycznie i tego nie rozumiem :roll: .

Niemniej jak wspomniałem na wstępie, model dla wtajemniczonych trochę kuleje, ale dla zwykłych modelarzy jest bardzo dobrze. Widać włożoną pracę, a same stadko izraelskich pojazdów wygląda bardzo ciekawie :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 30 gru 2018, 14:56

Nie zauważyłem braku lusterka, masz burę Piotrek!
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 30 gru 2018, 15:52

Są pojedyncze zdjęcia Orevów bez lusterek, ale bez obu. Na zdecydowanej większości fotek oba lusterka jednak są. Dziwne byłoby pozostawianie w rzeczywistym pojeździe akurat tego od strony pasażera. Tak więc faktycznie warto byłoby uzupełnić. I jednak bardziej dbać o jakość, a nie o ilość modeli. Bo takie samo zdanie mamy chyba wszyscy trzej - Zderzak, maverick i ja. Tutaj mogłeś jednak bardziej się postarać, oj mogłeś. Zrozumiem zrobienie na szybko takiego modelu jak M1025A2 IDF, ale w tych Twoich "flagowych" (jak ten Orev, jak polski M1165 Special Ops) - sądząc po komentarzach - wszyscy trzej spodziewaliśmy się większej staranności. A potrafisz, co nieraz udowodniłeś. Tu mieliśmy większe oczekiwania, więc się czepiamy :jezyk:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 30 gru 2018, 17:07

Panowie- postaram się Was zadowolić przy polskim tercecie. Chwilowo nie mam głowy i możliwości do poprawy. Jestem w Tajlandii na nurkowaniu, a 2.01 śmigam do Wietnamu. Jak będą jakieś humvee, to zrobię zdjcie. Nowy Rok mam 6 godz wcześniej, wiec jeśli jesteście zainteresowani, jak jest w 2019, to dajcie znać
makinen

Postprzez maverick » 30 gru 2018, 17:49

Polski tercet?
Hania
maverick

Postprzez Zderzak » 30 gru 2018, 18:04

maverick napisał(a):Polski tercet?

Piotrek pisał o nim w temacie z planami, nie zaśmiecaj galerii :jezyk:.

Piotrze, nas będzie ciężko zadowolić :mrgreen: Wiesz, że te detale nie ujmują Twoim modelom, są na wysokim poziomie, a my po prostu wytykamy czego brakuje do ideału. Dlatego działaj jak najwięcej bo galerie i warsztaty przeglądam z wielką chęcią :piwo:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Następna strona

Powrót do Galeria