Dumvee Grom - MA2?

Dział, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania związane z tematyką HMMWV.

Dumvee Grom - MA2?

Postprzez kryspacz » 22 lip 2019, 12:38

Witajcie,
Ja znów po rady i sugestie. Dojrzałem do tematu polskiego Humvee, w planach na jesień krystalizuje się pomysł na dumvee Gromu, z pojazdem MA2 jako bazą do fantazji na temat (ze względu na skromność fotodokumentacji).
Obrazek

Przede mną wiec zakupy. No i natychmiast powstaje problem:
Oczywista bazą wydaje się Tamiya plus drzwi ASK. Niestety, zestaw Eduarda jest chyba całkowicie nieosiągalny. Czy jest dla niego jakaś alternatywa, czy pozostaje rzeźba w g... polistyrenie?

Jakiej elektroniki można by się spodziewać w polskich dumvee, aby nie popaść w całkowitą fantastykę?

Dzieki :)
Krystian
kryspacz

Re: Dumvee Grom - MA2?

Postprzez makinen » 22 lip 2019, 13:13

Hej,
Żeby Tobie ułatwić życie, to tu masz warsztat tego modelu
viewtopic.php?f=7&t=1233
Pancerz ASK jest w tej chwili raczej nieosiągalny. Ja ostatnio kupiłem 3 komplety. Jeśli rzeźbić samemu, to służę zestawem jako ściągą. Uzbrojenie to M2, elektronika to raczej radio satelitarne Harris. Na rynku brak, można przerabiać SINCGARS. Dobry wybór na efektowny pojazd! :git:
makinen

Postprzez kryspacz » 22 lip 2019, 14:44

No jasne, jak już coś sobie człowiek fajnego upatrzy, to już to dawno zrobiliście... :cry:

Pomyślę, zmienić koncepcję, czy ryzykować oskarżenia o plagiat ;)
kryspacz

Postprzez makinen » 22 lip 2019, 16:50

kryspacz napisał(a):No jasne, jak już coś sobie człowiek fajnego upatrzy, to już to dawno zrobiliście... :cry:

Pomyślę, zmienić koncepcję, czy ryzykować oskarżenia o plagiat ;)

Ja uwielbiam plagiaty- zawsze za Kubiszem, choć warsztatowo niedomagałem...
Rób Żuka :gut: Jak skończysz, to ja skopiuję :cheers:
Jak chcesz polski pojazd i być pierwszy, to proponuje to
viewtopic.php?f=7&t=695
3 osoby się mierzyły i nikt nie dał rady.
Tu wyłożone wszystko czarno na białym w dobrym wydaniu
https://modelwork.pl/topic/7727-humvee- ... ummer-135/
makinen

Postprzez kryspacz » 22 lip 2019, 22:18

Maki i Kubisz - widzę, że jako bazę wykorzystaliście M1025 lub M1046. Jakie są za i przeciw dla tych 2 wersji, jeśli zdecyduję się na MA2 lub zbliżony?

Czy na naszych dumvee Gromu są montowane NSW, czy DSzK - nie mogę się dopatrzyć ze zdjęć...
kryspacz

Postprzez makinen » 22 lip 2019, 22:41

kryspacz napisał(a):Maki i Kubisz - widzę, że jako bazę wykorzystaliście M1025 lub M1046. Jakie są za i przeciw dla tych 2 wersji, jeśli zdecyduję się na MA2 lub zbliżony?

Czy na naszych dumvee Gromu są montowane NSW, czy DSzK - nie mogę się dopatrzyć ze zdjęć...

Dla tego pojazdu baza nie ma znaczenia- M1025, M1046. Bez różnicy. Wg mnie w większości jest M2, później NSW, a nieliczne to DSzK, ale upewnia Cię Zderzak i Kubisz.
makinen

Postprzez Zderzak » 22 lip 2019, 23:07

makinen napisał(a):nieliczne to DSzK

DSzK w GROMie? Skąd taki pomysł? Wsadź tam co wolisz, poprawne będą M2, Mk19, WKM-B lub NSW, nie umiem bez mocnego przyjrzenia się zdjęciom powiedzieć, który z dwóch ostatnich był stosowany, bo różnice są niewielkie. Możliwe, że HK GMG też był, na pewno używali w późniejszym etapie. Musiałbym poszukać, trzy wymienione wyżej są pewne.

Jak chcesz GROM, to może coś z Iraku? Dasz radę bez ASK. Ale jeśli Afganistan, to ASK kiedyś planowaliśmy zlecić Tomcatowi (tak Tomek, teraz Cię wkopuję :jezyk:). Ewentualnie M1114, ale tam nie ma nic specjalnego, zwykły niezmodyfikowany pojazd.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kryspacz » 23 lip 2019, 10:50

Wieczór zarwany, mózg zlasowany, najlepsza z żon załamana, ale koncepcja klaruje się jednak na Grom.

Będę prawdopodobnie krążył wokół MA2, choć inspirując się też innymi zdjęciami. Na pace na pewno PK, prawdopodobnie z zestawu Dragona: Obrazek

Bambetle z własnych złomów i zestawu Menga:
Obrazek

Co do uzbrojenia głównego, gdyby padło na NSW, brać ten zestaw, czy jest coś lepszego? Obrazek

Znalazłem wątek z wymiarami wieży GPK, czy natomiast ktoś z Was, wykonując tarcze GSK, zachował sobie wymiary i zechciałby się podzielić?

Jestem natomiast w kropce co do kół. Na wszystkich zdjęciach pojawia się aggresive pattern, więc czeka mnie zakup. Czy nie umiem szukać, czy też te koła są faktycznie niedostępne? Jeśli tak, może ktoś z Was ma zapas, który zgodziłby się wypożyczyć do skopiowania - jeśli wyszłyby przyzwoicie, zwrócę z procentem ;)
Ostatnio edytowano 23 lip 2019, 11:31 przez kryspacz, łącznie edytowano 1 raz
kryspacz

Postprzez makinen » 23 lip 2019, 11:08

No wiec tak
- koła AP mam z Bronco- mogę Tobie podesłać do skopiowania
- wieża GPK wraz z osłona strzelca- również z Bronco, służę pomocą
- na dwóch urządzeniach nie wyświetla mi się zdjęcie zestawu z NSW, ale pewnie pytasz o 35501 ICM. To sensowne rozwiązanie za niską cenę.
makinen

Postprzez kryspacz » 23 lip 2019, 11:41

Faktycznie, obrazek zginął, już poprawiłem. Koła Bronco masz sklejone, czy na ramkach?
kryspacz

Następna strona

Powrót do Problemy i pytania