Regulamin Forum HUMVEE Around The World

Regulamin Forum HUMVEE Around The World

Postprzez Zderzak » 03 sie 2010, 20:09

Regulamin Forum HUMVEE Around The World – http://www.humvee-models.com:

I. Kto jest kim:

1. Administrator – to osoba o specjalnych uprawnieniach, czuwająca nad technicznie prawidłowym działaniem forum i sprawująca nadrzędną władzę nad moderatorami i wszystkimi użytkownikami. Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane posty na forum.
2. Moderator - wyznaczona przez administratora osoba, która ma prawo egzekwowania postanowień niniejszego regulaminu, a także zarządzająca działaniem forum.
3. Użytkownik - osoba zarejestrowana, korzystająca z forum, która odpowiada za zamieszczane przez siebie treści.

II. Przepisy ogólne:
1. Forum HUMVEE-MODELS poświęcone jest wyłącznie tematyce związanej z pojazdami HMMWV/Hummer wraz z ich wszelkimi odmianami i modyfikacjami.
2. Korzystając z forum HUMVEE-MODELS każdy użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu. Jednocześnie rejestracja oznacza akceptację i zapoznanie się z regulaminem forum.
3. Każdy użytkownik zobowiązany jest się do natychmiastowego podporządkowania się decyzji moderatora lub administratora.
4. Decyzje moderatorów mogą być zaskarżane do administratora.
5. Decyzje administratora są ostateczne.
6. Administrator forum zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu. Aktualna wersja regulaminu zawsze znajduje się w dziale „Regulamin forum”.
7. Administrator i moderatorzy forum nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum. Administracja stara się kontrolować treści tematów, jednak to wyłącznie użytkownik odpowiada za to, co zawiera jego post.


III. Przepisy szczegółowe:

1. Każdy użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania prawa obowiązującego na terenie RP a w szczególności do przestrzegania prawa autorskiego i nie rozpowszechniania wszelkiej informacji związanej z pornografią, przemocą lub rasizmem.
2. W każdym forum powinny być umieszczane informacje zgodne z jego tematyką, opisaną w definicji forum. Także treść tematu powinna świadczyć o jego zawartości.
3. Tematy zdublowane będą kasowane bądź zamykane, natomiast posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane.
4. Wszelkie przejawy nabijania postów będą skrupulatnie zwalczane. Rozumie się przez to również posty typu "Gdybym wiedział to bym Ci powiedział, ale nie wiem". Nakazane jest używanie opcji EDIT (po 24h od napisania postu dopuszcza się napisanie nowej wiadomości, w celu „odświeżenia”, uaktualnienia tematu).
5. Moderatorzy i administrator mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń.
6. Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru administracji.
7. Pytania i prośby należy kierować do moderatora danego działu lub bezpośrednio do administratora.
8. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania Netykiety, a w szczególności do ograniczenia odpowiedzi nie wnoszących do dyskusji treści merytorycznych.
9. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania powszechnych zasad kultury wypowiedzi i słowa. Niedopuszczalne jest stosowanie tonu oraz słownictwa poniżającego lub wyszydzającego innych użytkowników, a także prowadzenie dyskusji w sposób celowo urażający drugą ze stron.
10. Użytkownik nie może używać takiego samego avatara jak administrator, moderatorzy, a także inni użytkownicy.
11. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania czystości i poprawności języka polskiego oraz niestosowania slangu utrudniającego zrozumienie wypowiedzi. Nagminnie pojawiające się błędy ortograficzne, interpunkcyjne itp. lub posty napisane niezrozumiale, będą prowadziły do wyciągnięcia konsekwencji przez administrację.
12. Kolor czerwony zarezerwowany jest dla administratora i moderatorów, tzn. zabrania się jedynie jego nagminnego używania.
13. Na forum HUMVEE-MODELS obowiązuje całkowity zakaz samowolnego umieszczania treści o charakterze komercyjnym. W niektórych sytuacjach, po uprzednim skontaktowaniu się z administracją, forum może przyjąć rolę nośnika reklam.
14. Na forum HUMVEE-MODELS użytkownicy w postach wstawiają wyraźne i widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć o większym rozmiarze, umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.
Zabrania się stosowania linków w relacjach warsztatowych i galeriach. Wyjątkiem są linki używane w uzasadnionych przypadkach w dyskusjach, prowadzące do wielkoformatowych zdjęć, które w przypadku umieszczenia bezpośrednio na forum nadmiernie obciążałyby wolniejsze połączenia internetowe.
15. Każdy użytkownik ma prawo do podpisu ustalanego przez niego w jego profilu na forum.
Podpis może zawierać obraz graficzny lub tekst, lub oba nośniki informacji jednocześnie. Jednocześnie szerokość obrazków w podpisie nie może przekraczać 800px, natomiast wysokość nie może być większa niż 200px.

Jeżeli w podpisie występuje obrazek, można dodać do 3 linii tekstu (łącznie z liniami pustymi). Jeżeli tekst jest jedyną zawartością podpisu, linijek tekstu może być maksymalnie 6 (łącznie z pustymi wersami przyjmuje się ilość 8 linijek). Powyższe wytyczne dotyczą standardowej czcionki forum. Przy większych rozmiarach czcionki należy porównać wymiar ze standardowym.

W podpisie obowiązuje zakaz umieszczania treści prowokujących agresję, ofensywnych, uderzających w inne narodowości, mniejszości narodowe, wyznania, grupy kulturowe, kręgi itp.itd.

16.Umieszczanie grafik i cytatów na forum
1)Każdy użytkownik forum zobowiązany jest do podania źródła zamieszczanych na forum grafik (zdjęcia, rysunki, schematy, skany, itp.) i cytatów.
2)Podpis grafiki lub cytatu powinien rozpoczynać się frazą: Źródło:, a następnie wedle potrzeb:
3)Umieszczanie grafik
-W przypadku skanów grafik, należy podać: Autora grafiki lub wydawcę publikacji oraz tytuł publikacji, a w miarę możliwości stronę na której znajduje się grafika.
Przykład:
Źródło: Jan kowalski
lub
Źródło: Dane wydawcy, "Manual Hummera", s. 10.

-W przypadku grafik z internetu jako źródło należy podać link do strony źródłowej (nie bezpośredni adres do grafiki).
źródło: www. hummer. prv

-W przypadku gdy autorem grafiki lub kilku grafik jest autor postu, np. w dziale 1:1, użytkownik powinien podkreślić fakt, że sam jest autorem zamieszczanych obrazów.

Nie dotyczy grafik wykonanych przez autora postu w następujących działach forum: Warsztat, Galeria, Zrób to sam, Nowości i in-boxy (np. zdjęcia etapów budowy modelu, własne rysunki, porównania farb, elementów, itp).

-W przypadku braku znajomości źródła i braku możliwości jego weryfikacji, pod grafiką powinien znaleźć się zapis: Źródło: Internet

4)
Cytowanie
-W przypadku cytowania wypowiedzi innego użytkownika forum należy użyć opcji "quote".
Przykład:

Kowalski napisał(a):TEKST


-W przypadku cytowania wypowiedzi spoza forum, tekst powinien być ujęty w cudzysłów oraz może być pisany czcionką pochyloną. Poniżej powinna się znaleźć informacja o autorze tekstu i miejsca z jakiego został on zaczerpnięty
Przykład:
"Tekst"
Źródło: Jan Kowalski, [adres internetowy],
lub
Źródło: Jan Kowalski, "Tygodnik o modelach, nr 5. 2010r.,
lub
Źródło: Dane wydawcy, "Książka o modelach", s. 12.
itp.

-W przypadku braku znajomości źródła i braku możliwości jego weryfikacji, pod grafiką powinien znaleźć się zapis: Źródło: Internet, Literatura itd.

5)Za nieegzekwowanie przepisu konsekwencje będą wymierzane na podstawie działu IV. regulaminu forum: Restrykcje i kary.
6)Zapis dotyczący umieszczania grafik obowiązuje od dnia publikacji w regulaminie forum (29.stycznia.2011). Nie będzie on egzekwowany w stosunku do grafik umieszczonych na forum przed tą datą.


IV. Restrykcje i kary:

1. Każdy użytkownik ma prawo do swobodnej wypowiedzi pod warunkiem przestrzegania postanowień niniejszego regulaminu. W przypadku jego złamania, administracja forum zastrzega sobie prawo do:
- upomnienia użytkownika prywatną wiadomością;
- upomnienia użytkownika na forum;
- przeniesienia wypowiedzi do innego forum, ocenzurowania bądź wykasowania wypowiedzi;
- zablokowania użytkownikowi dostępu do forum na określony czas - w zależności od wagi "wykroczenia";
- zablokowania użytkownikowi dostępu do forum na stałe.
2. Kara może być stosowana jedna lub kilka w zależności od sytuacji i decyzji moderatora lub administratora. O jej rodzaju i czasie trwania decyduje administracja, bezpośrednio dla każdego zjawiska nieprzestrzegania regulaminu.

Życzymy miłej zabawy!
Avatar użytkownika
Zderzak
Administrator
 
Posty: 3189
Dołączył(a): 30 maja 2010, 12:05
Lokalizacja: Sulęcin/Poznań

Powrót do Regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron