M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1 /35

Moderator: kubisz

Re: M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1 /35

Postprzez Grzegorz Grabowski » 12 maja 2019, 11:23

Witam Koledzy! Przepraszam, ale dość słabe tempo tego warsztatu jeszcze bardziej osłabnie. Zmienił mi się system pracy i na humvee mam czas tylko w weekendy. Prace jednak posuwają się do przodu. Tym razem postanowiłem dorobić, te teleskopowe, jak sądzę, anteny z tyłu pojazdu. Z braku lepszych pomysłów i odpowiednich profili w modelarskim, zdecydowałem, że te grubsze człony, zrobię z kawałków ramek. Potrzebuję jednak Waszego zdania. Czy te kawałki, które widać na zdjęciu nie są przypadkiem za długie i zbyt grube? Nie wiem jakie są ich prawidłowe wymiary w 1/35, dlatego robię to troszkę "na oko". Na razie te przyszłe anteny, trzymają się na plastelinie, więc jeśli to co zrobiłem, nie jest ok, to wszystko da się zrobić od nowa. Tak to wygląda

Obrazek

Cieńsze części, chcę zrobić z wkładów od długopisu. Co do mocowań tych anten. Kuba, wiem że pisałeś mi, że powinny te podstawy być inne, ale mam kwit, na to, że te z zestawu Academy, też się nadają

Obrazek

Przy okazji dodałem też parę kabelków do stolika rtv. Na zdjęciach nie wygląda to za fajnie, bo do malowania używam czarnej, błyszczącej farbki, ale po skończeniu kabelkowania, pociągnę po tym matowym lakierem

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko kable od jednostki centralnej i PLGR, choć nie za bardzo wiem, gdzie znajduje się kabel od tego urządzenia, i "kabelkologia" stolika, będzie z głowy.
Grzegorz Grabowski

Postprzez kubisz » 12 maja 2019, 11:42

Wyglądają na nieco za grube, ale może to złudzenie... Te najgrubsze elementy mają grubość tak na oko najwyżej 2/3 grubości anten Duke.
kubisz
Moderator

Postprzez Grzegorz Grabowski » 12 maja 2019, 11:48

kubisz napisał(a):Wyglądają na nieco za grube, ale może to złudzenie... Te najgrubsze elementy mają grubość tak na oko najwyżej 2/3 grubości anten Duke.

OK, rozumiem, a według Ciebie Kuba, długość jest ok?
Grzegorz Grabowski

Postprzez kubisz » 12 maja 2019, 11:49

Ciężko tak ocenić. Poszukaj zdjęć i porównuj z proporcji. Ja też postaram się coś poszukać.

EDIT. Z pierwszego zdjęcia będziesz miał proporcje długości. Z obu - grubości. Teraz jeszcze bardziej mi się wydaje, że Twoje elementy są za grube. Ja też chyba przesadziłem z tym "2/3 grubości anteny Duke" - wygląda na to, że jest bliżej połowy grubości.
Obrazek
Obrazek
Tym razem celowo nie zmniejszałem zdjęć, żebyś miał oryginalny rozmiar (pkm - "otwórz grafikę w nowej karcie").
kubisz
Moderator

Postprzez Grzegorz Grabowski » 12 maja 2019, 12:57

Kurza twarz, no ewidentnie zrobiłem za grube. Jasny gwint, a już się cieszyłem. Natomiast długość jest chyba ok, u mnie ten "maszt" jest krótszy i to nie jest mój wymysł

Obrazek

No nic, kombinuję dalej
Grzegorz Grabowski

Postprzez makinen » 12 maja 2019, 14:02

Pogrzebię i sprawdzę, czy mam taka antenę i dam Tobie ewentualnie znać- wieczorem.
makinen

Postprzez Grzegorz Grabowski » 12 maja 2019, 14:11

makinen napisał(a):Pogrzebię i sprawdzę, czy mam taka antenę i dam Tobie ewentualnie znać- wieczorem.

Wielki, wielkie dzięki Piotr. Bardzo miło z Twojej strony.
Grzegorz Grabowski

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat