M1025 Armament Carrier Tamiya -ODS(basic)

Moderator: kubisz

M1025 Armament Carrier Tamiya -ODS(basic)

Postprzez Daniel_ » 26 kwi 2019, 17:04

WItam i zaczynam nowy wątek, żeby się tu za nudno nie zrobiło. Po konsultacjach merytorycznych z kolegami z niniejszego forum , zostałem szczęśliwym posiadaczem takiego oto zestawu Obrazek. W niedługim czasie rozpocznę zmagania z tym zestawem, i liczę na porady kolegów. Tak jak wcześniej rozmawialiśmy , kolejnego Humvee od początku ciągne warsztatem na forum żeby go nie schrzanić , Ta ilość blaszek trochę mnie przeraża, i od razu pierwsze pytanie. Czym najlepiej te blaszki kleić , Cyanoakryl? Aha , na razie postępy będą powolne , pora roku nie sprzyja modelarstwu.( ogród czeka i mnie pochłania ) , ale coś tam dłubne.
Daniel_

Re: M1025 Armament Carrier Tamiya -ODS(basic)

Postprzez Grzegorz Grabowski » 26 kwi 2019, 18:12

Sam się czaje na ten model i blachy,wiec będę bacznie się przyglądał.
Grzegorz Grabowski

Postprzez maverick » 26 kwi 2019, 19:16

To Twój drugi model, więc conieco już wiesz o humvee. Mając Tamiyę i blaszki nie musisz silić się na wielkie przeróbki podwozia (bo całą resztę TAMIYA ma w klasie), skup się na jak najlepszym poskładaniu tego wszystkiego do kupy. Co do pory roku, też mam teraz urwanie głowy z wykończeniem domu, przeprowadzką i ogrodem - też nic nie kleję, bo nie mam kompletnie czasu, ale fora podglądać. Co do DS masz osobny wątek na forum, przejrzyj zdjęcia, znajdź inspirację (najlepiej konkretny pojazd) i do dzieła. Będzie piaskowy (np. MILITARY POLICE), czy Camo NATO..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 26 kwi 2019, 22:10

Do blaszek - klej cyjanoakrylowy. Dobrze mieć dwie wersje: płynny i w żelu. Kup sobie też debonder do usuwania tego kleju, jakby się popaprało gdzie nie trzeba. Działaj :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 26 kwi 2019, 22:43

Będę kibicował, z warsztatem od początku powinno być łatwiej i lepiej :git:. Ja używam tylko CA z marketu i jak widać też da się jakoś to sklejać, chociaż z tych co próbowałem, najlepiej kleiło mi się Pattexem. Tak jal mówił Kuba, debonder czy tam inny rozklejacz jest przydatny, chociaż i bez niego skleiłem czysto kilka modeli z blachami. Natomiast posiadanie tego specyfiku daje Ci większy spokój i bardziej beztroskie klejenie :jezyk:.

Fajnie, że zechciałeś się podzielić warsztatem a nie kleić coś po kryjomu, zawsze jakaś aktywność na forum. :piwo:

maverick napisał(a):Co do pory roku, też mam teraz urwanie głowy z wykończeniem domu, przeprowadzką i ogrodem - też nic nie kleję, bo nie mam kompletnie czasu, ale fora podglądać.

Mariusz, zdecyduj się, dopiero co na Modelworku pisałeś, że musisz skończyć Rosomaka :rotfl:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 26 kwi 2019, 23:27

maverick napisał(a):Co do pory roku, też mam teraz urwanie głowy z wykończeniem domu, przeprowadzką i ogrodem - też nic nie kleję, bo nie mam kompletnie czasu, ale fora podglądać.

Mariusz, zdecyduj się, dopiero co na Modelworku pisałeś, że musisz skończyć Rosomaka :rotfl:.[/quote]

Napisałem, że trzeba będzie do niego wrócić... Tylko tyle i aż tyle... A wrócę zapewne dopiero, kiedy uwinę się z Orłem 7... Na razie nie zanosi się na posiadówkę przy warsztacie, bo czasu brak na wszystko...
Hania
maverick

Postprzez makinen » 27 kwi 2019, 03:55

Mariusz- zwrot „uwinę się” w Twoim wydaniu brzmi dość zabawnie :rotfl: . Daniel- czeka Cię przyjemność ze składania tego wszystkiego, wiec miłej zabawy! :gut:
makinen

Postprzez Daniel_ » 27 kwi 2019, 07:40

Malowanie zdecydowanie desert . MP. .na razie ogladam zdjecia i szukam pierwowzoru. Po pierwszym zapoznaniu sie z wypraskami , to BARDZO mi się podoba . Jakośc naprawde wysoka. To nie italeri. Mam wrażenie ,że tu prawie wogóle nie bedzie szpachlowania , a jakies szlifowania , to tylko minimum.Nie moge znalezc tego wątku DS.
Daniel_

Postprzez Zderzak » 27 kwi 2019, 08:18

Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 27 kwi 2019, 09:31

Daniel_ napisał(a):Malowanie zdecydowanie desert . MP. .na razie ogladam zdjecia i szukam pierwowzoru. Po pierwszym zapoznaniu sie z wypraskami , to BARDZO mi się podoba . Jakośc naprawde wysoka. To nie italeri. Mam wrażenie ,że tu prawie wogóle nie bedzie szpachlowania , a jakies szlifowania , to tylko minimum.Nie moge znalezc tego wątku DS.

Tamija pasuje jak klocki Lego i jest najbliższą oryginałów. Jedyną wadą jest spód wanny... Tutaj nawet Italeri lepiej wygląda - brak jakichkolwiek nitów i przetłoczeń pod spodem i w nadkolach z tyłu. Pytanie czy chcesz to dokładać już w drugim modelu. Moim zdaniem posklejaj model i blachy i wystarczy w drugiej pracy.
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Warsztat