1:72 M1240 M-ATV MRAP - Galaxy Hobby

Moderator: BaldPuma

Re: 1:72 M1240 M-ATV MRAP - Galaxy Hobby

Postprzez Skinn3r » 27 lip 2019, 10:46

Nie rozumiem tylko czemu taki zapiaszczony..
No nic.. Poprzeczka wysoko nie jest postawiona :mrgreen:
Skinn3r

Postprzez maverick » 27 lip 2019, 16:44

Autor poprostu nie doktoryzował tematu jak my... I tak chwała za lusterka na pałąkach i siatki na światłach. Mi się podoba (bez zbytniego wnikania w szczegóły).
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Mikele » 06 wrz 2019, 13:45

Czuję się wywołany do tablicy, no siema.

Z różnic w stosunku do oryginału, bo jednak się doktoryzowałem (choć doktorat rzeczywiście mam z aerodynamiki ) :rotfl: to przede wszystkim zestawowe koła są mniejsze niż w krajowych, ale zamienników nie znalazłem. Radiostacje wewnątrz też wstawiałem żywcem z magazynu, poza tym sądzę że dość dobrze przyjrzałem fotom tego konkretnie egzemplarza. ;) Nagrody na konkursach dostaje, mimo iż poprzeczka nie zawieszona zbyt wysoko. ;)

I ja wiem, że "samoloty siem nie brudzom", ale ja zakurzone modele lubię, i jak swoim Jeepem zjadę nawet na szutry bez ładowania się w wielkie błoto to zakurzony jest po sam sufit.

Pozdrawiam chłopaki :D
Mikele

Postprzez Zderzak » 07 wrz 2019, 13:58

Mikele napisał(a):Czuję się wywołany do tablicy, no siema.

Czołem :)

Niech koledzy się tłumaczą za swoje komentarze, ja natomiast chętnie napiszę co miałem na myśli pisząc wcześniej:
Zderzak napisał(a):Niestety trochę błędów mu się wdarło.

Pomijając brak pewnych detali ze względu na skalę, jak np. uchwyt pomiędzy drzwiami, to tak z grubsza na szybko:
-lusterka zostały przemalowane, nie są czarne,
-sam kolor powinien być znacznie ciemniejszy a nie zielony, chociaż to może być kwestia zdjęć,
-nasze pojazdy nie mają anteny BFT na górze przedziału ładunkowego,
-nie ma też jego wyświetlacza, który dobrze widać przez otwarte drzwi pasażera,
-na wieży powinien być granatnik HK, jednostka, której pojazd wykonałeś nie używa Mk19,
-brakuje chlapaczy z przodu,
-skrzynka na tylnej ściance kabiny, wewnątrz przedziału ładunkowego powinna być na górze, nie na dole ścianki.
-jest parę drobiazgów dla totalnych fanatyków, inny typ foteli i inny wydech niż w krajowych.

Mikele napisał(a):poza tym sądzę że dość dobrze przyjrzałem fotom tego konkretnie egzemplarza. ;) Nagrody na konkursach dostaje, mimo iż poprzeczka nie zawieszona zbyt wysoko. ;)

Bo na konkursach nikt zazwyczaj nie ocenia kwestiami merytorycznymi, zazwyczaj liczy się efekt wow. Jestem pewny, że o powyższych rzeczach nikt Ci nie wspomniał, a mimo, że nagrody dostaje, to jednak prawdziwy pojazd jest troszkę inny. Jednego natomiast nie można odmówić, wygląda ładnie, cieszy podjęta tematyka i na pewno jest miły dla oka :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Mikele » 07 wrz 2019, 21:34

Cześć, dzięki za odpowiedź.
Parę detali mi umknęło, kilka (choćby nieco jaśniejsze malowanie, o które bałem się, że model czarno-zielony "zniknie") wykonałem z premedytacją uwzględniając efekt skali. Ocena modelu wystawionego publicznie oczywiście dopuszcza to, że ludzie zdania maja prawo mieć różne. Merytoryczne uwagi zawsze są cenne, pewnie pojawię się tu więc przy budowie Maxx Pro i pytanie czy dwa znajdę.
Pozdrawiam,
Mikele
Mikele

Postprzez Zderzak » 07 wrz 2019, 22:32

Mikele napisał(a):Ocena modelu wystawionego publicznie oczywiście dopuszcza to, że ludzie zdania maja prawo mieć różne.

Tu nawet nie chodzi o własne zdanie, ale o wiedzę na temat danego pojazdu. Traf chciał, że ja akurat w tym temacie pewną wiedzę mam, ale przecież nie wszyscy muszą ją też mieć. Tak samo jak ja nie znam się na innych pojazdach i latadłach, tak inni również nie muszą się znać na wszystkim :gut: . W każdym razie niedociągnięcia merytoryczne już znasz i bardzo chętnie obejrzę, pewnie nie tylko ja, Twoje zmagania z innym MRAPem :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Nowości i in-boxy