M1114 1:35 Bronco

Moderator: kubisz

M1114 1:35 Bronco

Postprzez Bengal » 11 lut 2020, 11:02

No to cześć,
nie cały rok od założenia pierwszego warsztatu u was na forum zamieszczam pierwszą galerię :D :piwo:
Na starcie podziękuję Grzegorzowi za :

a) nakręcenie na humviego oraz zaproszenia na wasze forum
b) miliony niezliczonych godzin konsultacji, pierdyliard głupich pytań i mądrych odpowiedzi, dzięki :piwo: krat browarów już nie liczę....

więc od początku, bazą stał się model bronco CB35080. Następnie szukając, czytając wasze propozycje wpadły mi w oko kalki echelona D356015 , które były niedostępne jak dobrze pamiętam:D
Kubisz :piwo: wrzucił zdjęcia oryginałów :
Obrazek
Obrazek
i tak to się ruszyło :)

Nie było łatwo - nie był to projekt na jeden raz, nie raz czy dwa musiałem od niego odpocząć, ale dzięki wam, waszym radom, tyraniem, ciśnieniem wytrwałem do końca :D
Dzięki :
Tomek za wyciągarkę tylnią - spierdoliłem ją ale jest :D :piwo:
Zderzak za pomoc merytoryczną :D :piwo:
makinen j/w + cenne uwagi i poraz enty przepraszam za pomylonego nicka :( :piwo:
maverick za zderzak i kalki, rady i dobre słowo :piwo:
skinn3r za dobre rady, opinie :) :piwo:
Kubisz będzie na końcu :)

Więc do modelu z pudełka
- doszedł zderzak legenda LF1195, jednak nie wszystkie pręty były ok więc część dorobiłem :D
- elektronika E.T. model E35--078
- anteny dorobiłem z profilu 0,1 bodajże
- pręty z przodu + drucik

więc chyba zostały tylko zdjęcia hmmm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kubisz :piwo: za rady po :D kto wie ten będzie wiedział ocb :D :piwo:
dziękuję

następny będzie hmmm
Obrazek

jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam :(
Bengal

Re: M1114 1:35 Bronco

Postprzez Grzegorz Grabowski » 11 lut 2020, 11:16

Super Bartek, ja nie mam prawa wypowiadać się merytorycznie, ale mnie się podoba. Pomogłem ile mogłem. Fajnie że dałeś się namówić na kilka rzeczy, przede wszystkim, elektronikę z E. T. i farbę, którą pomalowałeś model. Osobiście zazdroszczę Tobie czasu, który miałeś by skończyć model. Widzę, że poważnie myślisz o Ukraińcu, a zatem do dzieła :). Gratuluję udanego modelu.
Grzegorz Grabowski

Postprzez kryspacz » 11 lut 2020, 12:45

Świetna robota. Czysty, fajnie złoszowany. Elektronika wyszła super, nie widziałem jej wcześniej w warsztacie. Namordowałeś się z poprawkami, ale dzięki temu efekt finalny jest świetny.
Co do merytoryki - jak Grzegorz, nie wypowiadam się, ale wizualnie - "Egon, klawo jak cholera!" :git:
kryspacz

Postprzez kubisz » 11 lut 2020, 17:10

Ja bardzo krótko - nosz kuźwa, jaki to jest dobry model :!: :git:

Widzę tylko trzy drobiazgi do ewentualnej poprawki (znowu post factum :roll: ):
- trochę Ci się rozjechały na zewnątrz koła,
- pomaluj na zielono pręty anteny,
- częsty błąd początkującego (choć za niektórymi ciągnie się długo :jezyk: ) - przyklejanie zapinek maski do niej przed jej ostatecznym przymierzeniem do nadwozia. Teraz lekko odstają.
kubisz
Moderator

Postprzez Bengal » 11 lut 2020, 18:41

kubisz napisał(a):Ja bardzo krótko - nosz kuźwa, jaki to jest dobry model :!: :git:

Widzę tylko trzy drobiazgi do ewentualnej poprawki (znowu post factum :roll: ):
- trochę Ci się rozjechały na zewnątrz koła,
- pomaluj na zielono pręty anteny,
- częsty błąd początkującego (choć za niektórymi ciągnie się długo :jezyk: ) - przyklejanie zapinek maski do przed jej ostatecznym przymierzeniem do nadwozia. Teraz lekko odstają.

- koła nie są wklejona :D nauczyłem się by ich nie wklejać bo zawze wyjdą mi krzywe
- ar u sure ? patrzę na zdjęcia i ten zielony to dla mnie srebrny :D
- tutaj proszę o rozwinięcie :)
Bengal

Postprzez kubisz » 11 lut 2020, 18:53

Bengal napisał(a):koła nie są wklejona :D nauczyłem się by ich nie wklejać bo zawze wyjdą mi krzywe

No to cel osiągnąłeś :jezyk:

Bengal napisał(a):ar u sure ? patrzę na zdjęcia i ten zielony to dla mnie srebrny :D

Anteny fabrycznie są zielone. Może to kwestia oświetlenia na tych zdjęciach? Choć np. dla mnie ta na pierwszym planie na pierwszym zdjęciu jest ewidentnie zielona.

Bengal napisał(a):- tutaj proszę o rozwinięcie

Porównaj sobie mocowanie zapinek maski do górnej krawędzi nadwozia na zdjęciach oryginału (2.) i modelu (3.).
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 11 lut 2020, 19:21

Bardzo ładnie i bardzo fajnie, że dotarłeś do końca. Pierwsze Humvee nigdy nie będzie idealny, kilku błędów jak zauważyli koledzy wyżej nie uniknąłeś, ale jak na debiut jest lepiej niż bardzo dobrze :git: . Dobrze, że poprawki Cię nie zniechęciły :piwo: . Przydałyby się lepsze zdjęcia, fajnie jakbyś zrobił też takie od boku do zestawienia z oryginałem. Od siebie dodam jeszcze jedną rzecz, którą raczej uda Ci się poprawić. Spróbuj siłą odgiąć przednią osłonę strzelca. Masz ją prawie pionową, a kąt powinien być ostrzejszy (dolna i górna krawędź tego zagiętego mniejszego fragmentu osłony powinny być równoległe do dachu).
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 13 lut 2020, 09:21

Zgadzam się z Kubiszem- jaki to jest świetny model! Dla mnie zdjęcie nr 3 (modelu, a nie w kolejności razem z oryginałami) wygrywa :shock:
Fajnie zakurzony, niezły wash. Wygląda bardzo realistycznie. Ukrainiec będzie rarytasem :git: :git: :git:
Jedna rzecz, która mi podpadła- ale to może kwestia perspektywy. Tyczki na zderzakach są wg mnie ciut za długie patrząc w stosunku do kąta podniesienia lufy km. Może to tylko wrażenie, a jeżeli nawet- to model bezapelacyjnie świetny.
Cieszy to, że trzech "nowych" użytkowników- Kryspacz, Bengal i Grzesiek swoimi modelami wnieśli bardzo dobrą jakość. Brawo!
makinen

Postprzez Skinn3r » 14 lut 2020, 23:29

Jestem na tak :!:
Bardzo ładny, "czysto" zrobiony model :git:
Bardzo podoba mi się wash, który jest wyraźny, widoczny, ale nie jest przesadzony i rozlewający się wokół detali.
Bengal, te wszystkie dziesiątki pytań i dopytywań przyniosły świetny efekt :piwo: Gratulacje :)

Martwi mnie tylko to, że tego Ukraińca też chcę zrobić, tylko w mniejszej skali :p
Skinn3r

Postprzez Bengal » 19 lut 2020, 08:26

kubisz napisał(a):
Bengal napisał(a):ar u sure ? patrzę na zdjęcia i ten zielony to dla mnie srebrny :D

Anteny fabrycznie są zielone. Może to kwestia oświetlenia na tych zdjęciach? Choć np. dla mnie ta na pierwszym planie na pierwszym zdjęciu jest ewidentnie zielona.

Jak znajdę czas to poprawię - to pierdółka łatwa

kubisz napisał(a):
Bengal napisał(a):- tutaj proszę o rozwinięcie

Porównaj sobie mocowanie zapinek maski do górnej krawędzi nadwozia na zdjęciach oryginału (2.) i modelu (3.).

przy następnym będę pamiętał :) :piwo:

Zderzak napisał(a):Bardzo ładnie i bardzo fajnie, że dotarłeś do końca. Pierwsze Humvee nigdy nie będzie idealny, kilku błędów jak zauważyli koledzy wyżej nie uniknąłeś, ale jak na debiut jest lepiej niż bardzo dobrze :git: . Dobrze, że poprawki Cię nie zniechęciły :piwo: . Przydałyby się lepsze zdjęcia, fajnie jakbyś zrobił też takie od boku do zestawienia z oryginałem. Od siebie dodam jeszcze jedną rzecz, którą raczej uda Ci się poprawić. Spróbuj siłą odgiąć przednią osłonę strzelca. Masz ją prawie pionową, a kąt powinien być ostrzejszy (dolna i górna krawędź tego zagiętego mniejszego fragmentu osłony powinny być równoległe do dachu).

:piwo:
zdjęcia - jak znajdę czas to zrobię :D narazie powiedzmy że odpoczywam
Nad osłoną też się jeszcze pochylę :) :piwo:

makinen napisał(a):Zgadzam się z Kubiszem- jaki to jest świetny model! Dla mnie zdjęcie nr 3 (modelu, a nie w kolejności razem z oryginałami) wygrywa :shock:
Fajnie zakurzony, niezły wash. Wygląda bardzo realistycznie. Ukrainiec będzie rarytasem :git: :git: :git:
Jedna rzecz, która mi podpadła- ale to może kwestia perspektywy. Tyczki na zderzakach są wg mnie ciut za długie patrząc w stosunku do kąta podniesienia lufy km. Może to tylko wrażenie, a jeżeli nawet- to model bezapelacyjnie świetny.
Cieszy to, że trzech "nowych" użytkowników- Kryspacz, Bengal i Grzesiek swoimi modelami wnieśli bardzo dobrą jakość. Brawo!

:piwo:
tyczek już raczej nie będę ruszał - pewnie bym uszkodził zderzak :(
dziękuję za docenienie Makinen :piwo:

Skinn3r napisał(a):Jestem na tak :!:
Bardzo ładny, "czysto" zrobiony model :git:
Bardzo podoba mi się wash, który jest wyraźny, widoczny, ale nie jest przesadzony i rozlewający się wokół detali.
Bengal, te wszystkie dziesiątki pytań i dopytywań przyniosły świetny efekt :piwo: Gratulacje :)

Martwi mnie tylko to, że tego Ukraińca też chcę zrobić, tylko w mniejszej skali :p

:piwo: dziękuję
i dzięki mądrym odpowiedziom na moje głupie pytania udało się dobrnąć do końca :D :piwo:

to będą dwa fajne ukraince w różnych skalach :D
Bengal

Powrót do Galeria