Druk 3D - części i akcesoria do HMMWV

Dział, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania związane z tematyką HMMWV.

Druk 3D - części i akcesoria do HMMWV

Postprzez Skinn3r » 04 maja 2021, 18:54

Cześć czołem :salut:

Ostatnio asortyment moich narzędzi modelarskich uzupełniła drukarka 3D do druku żywicą UV.
Z racji tej, zwracam się do Was towarzysze 4-kołowej niedoli..

Chciałbym stworzyć modele 3D niektórych elementów zarówno fabrycznych jak i dodatkowych do HMMWV, by móc je później drukować w dowolnej skali. Myślę o takich rzeczach jak np. Rhino, Warlock, radiostacje, wieża O-GPK (tego mam już wstępny projekt), konwersja M1151 do 1/72, zestaw MAK itp.
Aby stało się to możliwe, potrzebuję Waszej pomocy w jednej z dwóch opcji:
- użyczenia tych elementów w celu zwymiarowania,
- zwymiarowania samodzielnie i porobienia zdjęć w rzutach prostopadłych.

Odwdzięczę się wydrukowaniem któregoś z tych elementów lub innego, który akurat mógłby się Wam przydać, a którego rysunek macie lub da się go znaleźć w sieci :)
Skinn3r

Re: Druk 3D - części i akcesoria do HMMWV

Postprzez Zderzak » 04 maja 2021, 22:30

Ciekawy temat. Pamiętam, że swego czau dywagowaliśmy tutaj na forum o drukowaniu takich rzeczy. Masz już jakieś próbne wydruki, jaką dokładność jesteś w stanie osiągnąć? No i rozumiem, że przygotowane przez kogoś modele nie stanowią problemu? :D
Zderzak
Administrator

Postprzez Skinn3r » 04 maja 2021, 23:14

Pierwsze wydruki ruszą w przyszłym tygodniu. Na wstępie będę trochę detali drukował żeby zobaczyć jak ze szczegółami wyjdzie.
W teorii drukarka ma możliwość drukowania z dokładnością do 0.01mm ale producent nie zaleca schodzić poniżej 0.05mm.
Zobaczymy jak w praktyce :)

Modele przygotowane przez kogoś innego to żaden problem ;) Mniej pracy dla mnie :mrgreen:
Skinn3r

Postprzez makinen » 05 maja 2021, 07:05

Cześć. Bardzo zacny temat. Co byś potrzebował do zwymiarowania. Trochę gratów mam, wiec jak określisz swoje potrzeby, to poszperam w pudłach.
makinen

Postprzez Skinn3r » 05 maja 2021, 08:48

Taka lista na szybko, rzeczy które chciałbym zwymiarować i wydrukować.

- Antena Warlock Chameleon
- Rhino - komplet na przód
- Skrzynka sterująca od anti-IED
- Zderzak IBIS TEK
- Fotele nowego typu przód i tył z podstawami
- Konwersja Marine Armor Kit
- Dach + tył i drzwi z M1151
- SINCGARS i inne „radyjka”

Oczywiście nie wiadomo jak to wyjdzie w praktyce, bo niektóre elementy mogą okazać się ciężkie do druku w tej technologii, ale jeśli się uda to będzie można powielać wydruki :)
Skinn3r

Postprzez makinen » 05 maja 2021, 10:36

Skinn3r napisał(a):Taka lista na szybko, rzeczy które chciałbym zwymiarować i wydrukować.

- Antena Warlock Chameleon- chyba mam
- Rhino - komplet na przód
- Skrzynka sterująca od anti-IED
- Zderzak IBIS TEK- chyba mam
- Fotele nowego typu przód i tył z podstawami- z jakimi podstawami? Z deflektorem? Mam
- Konwersja Marine Armor Kit
- Dach + tył i drzwi z M1151 - mam
- SINCGARS i inne „radyjka”- mam

Oczywiście nie wiadomo jak to wyjdzie w praktyce, bo niektóre elementy mogą okazać się ciężkie do druku w tej technologii, ale jeśli się uda to będzie można powielać wydruki :)

Z oczywistych przyczyn mnie te elementy w 1:35 nie interesują. Tak wiec w druga stronę- karabiny snajperskie, jakas ciekawa drobnica i oczywiście clue programu- tylna zabudowa do SOCOM M-ATV. Coś „mój” Włoch się ociąga. Pewnie fajnie byłoby mieć tylny zderzak, żeby nie giąć Tomcatowego. Dopisałem do Twojej listy to, co mam
makinen

Postprzez Skinn3r » 05 maja 2021, 11:02

makinen napisał(a):Tak wiec w druga stronę- karabiny snajperskie, jakas ciekawa drobnica i oczywiście clue programu- tylna zabudowa do SOCOM M-ATV. Coś „mój” Włoch się ociąga. Pewnie fajnie byłoby mieć tylny zderzak, żeby nie giąć Tomcatowego. Dopisałem do Twojej listy to, co mam

Rozglądam się aktualnie za dobrymi modelami karabinków i karabinów, takich jak Beryl, HK416 czy właśnie snajperskie.
Co oznacza ciekawa drobnica?

Nad tylnym zderzakiem tez myślałem.. Jak masz to możesz dorzucić do pozostałych elementów to też pomierzę i spróbuje wydrukować. Chociaż grubość ścianki może być problematyczna.

Zabudowa do SOCOMa to już grubsza sprawa.. ale jak masz dobre zdjęcia to mogę popróbować tylko że to raczej bym zostawił sobie na koniec.
Skinn3r

Postprzez Zderzak » 05 maja 2021, 11:44

Drobnica w postaci właśnie karabinów, uzbrojenia czy też przenośnych radiostacji byłaby naprawdę fajna. Na szybko przychodzi mi też do głowy antena krzyżak i ta druga często spotykana w parze z Harrisem, tylko jak ją opisać żebyś wiedział o co chodzi. Zamodelować cokolwiek nie powinno być problemem, kwestia wyłącznie czasu i jakości wydruku. Od siebie mogę zaoferować w miarę możliwości projekt 3D elementów. Co to za sprzęcicho dorwałeś? :D
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 05 maja 2021, 12:21

Ja mam w tej chwili masę gratów- skrzynie rozmaite, elektronika do dumvee, lodówki, laptopy otwarte i zamknięte itd.
makinen

Postprzez Skinn3r » 05 maja 2021, 19:10

Zderzak napisał(a):tylko jak ją opisać żebyś wiedział o co chodzi

No opisz, bo w sumie to nie wiem :mrgreen:

Zderzak napisał(a):Od siebie mogę zaoferować w miarę możliwości projekt 3D elementów. Co to za sprzęcicho dorwałeś? :D

Ważne żeby projekt był dostosowany do wydruku, a tak to śmiało, projektuj, szybciej pójdzie ;)
A drukarka to Elegoo Mars 2 Pro.

makinen napisał(a):Ja mam w tej chwili masę gratów- skrzynie rozmaite, elektronika do dumvee, lodówki, laptopy otwarte i zamknięte itd.

No takie graty też mnie interesują, bo tego na rynku jest mało, albo jest trudno dostępne..
Zbieraj te graty i wysyłaj :mrgreen:
Skinn3r

Następna strona

Powrót do Problemy i pytania