Oshkosh M-ATV w/Q-Net "Blacksmith" , PKW Afganistan

Moderator: kubisz

Re: Oshkosh M-ATV w/Q-Net "Blacksmith" , PKW Afganistan

Postprzez kryspacz » 25 lis 2020, 22:44

JUAN C. napisał(a):Fellow kryspacz Luck and patience. :gut:

Thanks, Juan, I think I'm gonna need a lot of both! I've just started some framework job, and I already know it's my first AND LAST Panda model...

By the way, I've just found your M-ATV workshop here on forum today - and all I can say is WOW! What a job with the interior! Has this project been finished? If you don't mind, I'll use some ideas for my Oshkosh.
kryspacz

Postprzez kubisz » 26 lis 2020, 08:50

Podobno jak się zmęczy podwozie tej Pandy i nie odpadnie na tym etapie, to potem jest łatwiej :git: Siatki to będzie pikuś :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 26 lis 2020, 09:18

kubisz napisał(a):Podobno jak się zmęczy podwozie tej Pandy i nie odpadnie na tym etapie, to potem jest łatwiej :git: Siatki to będzie pikuś :gut:

Potwierdzam- nie wiem, jak z instrukcją, w której były błędy. Poprawili, czy nie. Druga sprawa, to masa nadlewek i trochę mydlanych kształtów. Nie, żebym Cię zniechęcał. :lol: W zasadzie, jak zbudowałeś dwa IDF od podstaw, to luz. Siatka na deser w nagrodę za podwozie. :mrgreen: :git:
makinen

Postprzez kryspacz » 26 lis 2020, 10:32

makinen napisał(a):nie wiem, jak z instrukcją, w której były błędy. Poprawili, czy nie.

Porównując ze wskazówkami z tej dziwnej (koreańskiej? japońskiej?) strony, błędy w konstrukcji zawieszenia poprawili, w regale rtv - już nie.

kubisz napisał(a):Podobno jak się zmęczy podwozie tej Pandy i nie odpadnie na tym etapie, to potem jest łatwiej :git:

Tak mi mów, na razie pierwsze kroki to katastrofa - nic nie pasuje, łączniki części z ramką zachodzą daleko na elementy - oczyszczanie tego to makabra...
kryspacz

Postprzez Zderzak » 26 lis 2020, 10:37

Potwierdzam, po podwoziu trochę odsapniesz. To prawda, że góra jest trochę lepsza, bardziej już części pasują do siebie. Jednak na kazdym etapie sprawdzaj przed sklejeniem czegokolwiek czy to pasuje do siebie, bo większość części trzeba szlifować, docinać. Ale ostatecznie da się z tego zbudować ładny model, choć trzeba też sprawdzać z oryginałem czy wszystko jest tak samo. U Ciebie może być łatwiej, bo nie przerabiasz pojazdu do wersji A1.
Zderzak
Administrator

Postprzez JUAN C. » 26 lis 2020, 11:33

kryspacz napisał(a):
JUAN C. napisał(a):Fellow kryspacz Luck and patience. :gut:

Thanks, Juan, I think I'm gonna need a lot of both! I've just started some framework job, and I already know it's my first AND LAST Panda model...

By the way, I've just found your M-ATV workshop here on forum today - and all I can say is WOW! What a job with the interior! Has this project been finished? If you don't mind, I'll use some ideas for my Oshkosh.

If you need anything to do your project here you have me to help you with what I can, just ask.
And of course you can take all the ideas of my project to make yours without problems.
For the rest thank you for your kind words and tell you that I have already answered what you ask me in the thread of my project. :gut:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Postprzez kryspacz » 29 lis 2020, 18:34

Już wiem, skąd Panda wzięła nazwę firmy: to z Księgi Psalmów: "PAN DA cierpliwość swojemu ludowi" ...

Mało co pasuje "z marszu". wszelkie otwory czy szczeliny wymagają poszerzania, części fatalnie przytwierdzone do ramek, a instrukcja... Po stwierdzeniu, że przy tylnym zawieszeniu Panda poprawiła błędy w instrukcji, uśpiłem swoją czujność i przy zawieszeniu przednim... musiałem rwać wszystko po sklejeniu, bo numery części są randomowo popieprzone lewa vs prawa strona, albo ten sam numer podany dla części niesymetrycznych.

Wiele niecenzuralnych wyrazów później:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Postprzez makinen » 29 lis 2020, 19:12

Eeee....elegancko, czysto i sprawnie Tobie poszło. Przynajmniej taki efekt pokazują zdjęcia. Teraz już z górki :gut:
makinen

Postprzez kubisz » 29 lis 2020, 19:41

:git:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 29 lis 2020, 23:23

Mówiłem, że tak będzie :P Im dalej od zawieszenia tym będzie lepiej!
Zderzak
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat