M998 ODS Tamiya/Italeri 1:35

Moderator: kubisz

Re: M998 ODS Tamiya/Italeri 1:35

Postprzez makinen » 29 kwi 2021, 08:31

Jakoś się całość ku końcowi składa. Koła do brudzenia, ale już na podstawce. Uchwyty stelaża na dachu do poprawki, podmalowania tu i tam. Zastanawiam się jeszcze nad kamuflażem z błota na masce :?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 29 kwi 2021, 12:00

Nie wiem do końca, które uchwyty stelażu masz na myśli, więc napiszę po swojemu ;) Wydaje mi się, że źle zrobiłeś mocowania stelażu/półki na manele do ramy przedniego okna - są za wysoko chyba. Sama półka wydaje się za wąska, ale może to złudzenie. A jeżeli pisałeś o mocowaniach stelażu pod plandekę nad paką, to tu nie chce mi się aż tak sprawdzać, czy są ok :gut:

Ten kamuflaż to przedziwnie zrobiłeś, bo wyraźnie omija fragmenty nadwozia, na których wiszą plecaki. Ale w sumie możliwe, że się i tak zdarzało - załoga maskowała już obładowany pojazd. Choć mnie to nie przekonuje. "Ajabym" popaplał maskę, ale też miejsca po bokach pod plecakami, gdzie Ci się uda sięgnąć, a przede wszystkim miejsca widoczne, jak prawy tylny róg. No i tył.

Ułóż bardziej naturalnie troczenia od plandeki nad paką.

Na MW miałeś chyba uwagi co do koloru karimat, nie przemalowujesz?

Całkiem fajnie wyszły kukiełki :git: O paskach do broni oczywiście pamiętasz?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 29 kwi 2021, 12:39

Stelaż jest ...z tego modelu viewtopic.php?f=7&t=1423
Kamuflażu z błota jeszcze mogę dołożyć- pod plecaki, na maskę. Bez problemu. Nie chciałem przesadzić, bo gdyby wyszło nieakceptowalnie, to lepiej dołożyć, niż skrobać.
Troki się poprawi, jeszcze coś tam pomotam za linki, sznurki itp.
Rzeczywiście karimaty do przemalowania.
Kukiełki jeszcze nie skończone- o paskach pamietam
makinen

Postprzez kubisz » 29 kwi 2021, 14:41

makinen napisał(a):Stelaż jest ...z tego modelu http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=1423

No nie mów, że odziedziczyłeś taki fajny model tak fajnie doprowadzony do pewnego etapu i go nie będziesz kończył... :roll: :mur: :? :shock:
kubisz
Moderator

Postprzez Shidley » 30 kwi 2021, 16:37

Ja się tylko lekko doczepię tego pana z camelbackiem... wydaje mi się, że to trochę za wcześnie na taki sposób noszenia wody. Czytałem kiedyś, że strasznie narzekano na manierki przy pasie, bo się obijały ale w tym czasie nie było innego sposobu.
Więc wydaje mi się że ten pan tu jednak nie pasuje (podobnie nakolanniki to element późniejszy).
Shidley

Postprzez makinen » 30 kwi 2021, 16:52

Shidley napisał(a):Ja się tylko lekko doczepię tego pana z camelbackiem... wydaje mi się, że to trochę za wcześnie na taki sposób noszenia wody. Czytałem kiedyś, że strasznie narzekano na manierki przy pasie, bo się obijały ale w tym czasie nie było innego sposobu.
Więc wydaje mi się że ten pan tu jednak nie pasuje (podobnie nakolanniki to element późniejszy).

Też miałem/mam takie wątliwości, ale podoba mi się ten figurant, a nigdzie indziej go nie wykorzystam. Może mu coś przed nogami postawię? :mrgreen:
makinen

Postprzez Shidley » 30 kwi 2021, 17:33

Ale co chcesz tam postawić? Nie pasuje mi nie tylko camelback ale tez np. kieszenie na ramionach - te mundury używane w ODS (czekoladowe chipsy) nie miały kieszeni na ramionach (ale miały guziczki do podpinania podwiniętych rękawów), o nakolannikach pisałem, no i kamizelka z molle? Tam były używane "ulubione" szelki alice.
Wyrzuć tego figuranta.
A jak nie wiesz co z nim począć to zrób po prostu pojedynczą figurkę - strzel DCU i masz figurkę do początkowej części OIF
Shidley

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat