M 1114 na wzór Perfect Scale Modellbau 35092

Moderator: BaldPuma

M 1114 na wzór Perfect Scale Modellbau 35092

Postprzez alfa sjera » 04 sty 2014, 22:18

Kolejnym modelem, którym chciałbym się zająć, są resztki...
z http://i41.tinypic.com/10zcupu.jpg ...

Obrazek

... i z tych paprochów chciałbym ulepić, worując się na:

kubisz napisał(a):46. PERFECT SCALE MODELLBAU - 35092
Obrazek

coś takiego:

Obrazek
Zdjęcie pochodzi z broszury "Kolekcja Wozów Bojowych" dołączonej do modelu.

Przewiduję kłopoty z wykonaniem wieży Marines (zdjęcie) i zrobienie :?: wieży jak w PSM m.in. dlatego, że łatwiejsza, a dzięki Kubie :piwo: dysponujemy wymiarami.
Rzecz druga, i tu proszę o pomoc: :kurde: nie znam wymiarów anteny na teleskopie ( ECM ?) i urządzenia na ramie okna ( BFT ?)
Antena na teleskopie jest w jednym z zestawów Black Doga do pojazdów współczesnych, ale nie mam póki co.
Z ewentualną okazaną pomoc :piwo:
Ostatnio edytowano 23 sty 2014, 12:51 przez alfa sjera, łącznie edytowano 2 razy
Jaki beblok mie coś fandzoli;
dupło coś, choby z flinty szus
Pancer jaki szczylŏ kajś ?
Forum Humvee Photobucket
rozdupił w drobny mak !

wg Michała z kabaretu "Smile"
alfa sjera

Re: M 1114 na wzór Perfect Scale Modellbau 35092

Postprzez kubisz » 04 sty 2014, 22:35

Się Kolega rozszalał z warsztatami :gut:

Gwoli uściślenia, jest to wersja M1114 USMC z pancerzem MAK (Marines Armored Kit). Jak najbardziej występowała z wieżą GPK, choć pewnie na 95% zdjęć jest wieża MCTAGS, typowa dla tej wersji, jak na zdjęciu powyżej. 2 fajne zdjęcia z GPK, jakie posiadam:
Obrazek
Tutaj w dużej rozdzielczości

Obrazek
http://community.greygrouptraining.com/2010/09/29/how-pimp-is-my-gun-truck-21.aspx

Tutaj jeszcze kilka znajdziesz:
http://teamramrodphotoshjuly.blogspot.com/

A może zrobisz tak ;) ?:
Obrazek
http://thedesertangel.org/commit.htm

Co do wymiarów anten - postaram się pomierzyć Ci BFT. W temacie o BFT znajdziesz zdjęcia, jak to jest zamontowane do przedniego okna.
Tej kopułki (system Chameleon) nie mam, ale masz w Twoim wpisie eleganckie zdjęcie z boku - pomierz model i z proporcji uzyskasz wymiary tej anteny. Chyba, że ktoś inny wspomoże.

Powodzenia :piwo:
kubisz
Moderator

Re: M 1114 (1/72) na wzór Perfect Scale Modellbau 35092

Postprzez alfa sjera » 10 sty 2014, 21:59

A)
kubisz napisał(a):....Gwoli uściślenia, jest to wersja M1114 USMC z pancerzem MAK (Marines Armored Kit)

:piwo: Dzięki, nie podałem nazwy w tytule warsztatu, bo nie wiem, czy to z modelu da się wycisnąć :?:

B)
kubisz napisał(a):Tutaj jeszcze kilka znajdziesz:
http://teamramrodphotoshjuly.blogspot.com/

Wielkie :piwo: w dużym kuflu. Genialne; szczególnie pod dioramkę z MiG-iem 21 :idea:

C)
To pozwoliłem sobie skopiować na potrzeby tematu dodatkowej :?: klimy na klapie o czym pisaliśmy
:arrow: viewtopic.php?f=8&t=1208

Obrazek
Zdjęcie z linku powyżej via kubisz

D)
I przechodzimy do zdjęcia ostatniego. Zdjęcie i pomysł genialne, ale żal zasłaniać wieże. U mnie zdjęcie bardzo ciemne - wnoszę po tarczy, że to MC TAGS (?). Nie przewiduję drugiego / innego pojazdu z taką wieżą. Może więc tylko podnieść klapę i dać paczki listowe ?

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie.
Forum Humvee Photobucket
rozdupił w drobny mak !

alfa sjera

Postprzez kubisz » 11 sty 2014, 11:21

Ad. C) Nie do końca chyba zrozumiałem, o co Ci chodziło. W każdym razie to co jest na zdjęciu, to hybryda typowa tylko dla Iraqi Army - M1025P1 (czyli z pancerzem ASK) z powiększoną chłodnicą (stąd grill wzięty z M1114). I dlatego ma tę klimę na bagażniku (no bo M1025 fabrycznej nie posiada).

Ad. D) Nie bardzo widać, co tam jest pod paczkami, ale po ułożeniu pudełek wnioskuję, że ten Humvee ma wieżę MCTAGS. No cóż, gdybym robił M1114 w "barwach" korpusowych, to koniecznie chciałbym w nim mieć 3 elementy typowe dla USMC:
- pancerz MAK,
- antena systemu Chameleon,
- wieża MCTAGS.
Dlatego trochę mnie PSM wkurzyło, że w swojej konwersji dało tylko 2 pierwsze elementy, a wieżę GPK :kurde: Ty masz większy problem, bo wszystko musiałbyś zrobić od zera. Jeżeli faktycznie będziesz robił taki model, to może jednak wieżę MCTAGS też zrobisz? Na GPK będziesz miał jeszcze niejedną okazję, na MCTAGS - nie:
alfa sjera napisał(a):Nie przewiduję drugiego / innego pojazdu z taką wieżą.
kubisz
Moderator

Postprzez alfa sjera » 11 sty 2014, 15:21

kubisz napisał(a):Ad. C) Nie do końca chyba zrozumiałem, o co Ci chodziło. W każdym razie to co jest na zdjęciu, to hybryda typowa tylko dla Iraqi Army - M1025P1 (czyli z pancerzem ASK) z powiększoną chłodnicą (stąd grill wzięty z M1114). I dlatego ma tę klimę na bagażniku (no bo M1025 fabrycznej nie posiada).

Dzięki za kolejną lekcje. Będę Ciebie prosił o drążenie tematu klimy na bagażniku, bo fajne zdjęcie i "chcem go mieć, bo muszem".

Tymczasem;
Obrazek
Obrazek

Fatalne tworzywo; gumowate, ani to uciąć, ani rzeźbić. Linię otwierania drzwi ryłem, natomiast na dole karoserię muszę rozeprzeć tak, aby rant wystawał poza obrys progu; zobaczy się, może koniczna będzie wyklejka.
Forum Humvee Photobucket
rozdupił w drobny mak !

alfa sjera

Powrót do Warsztat