M1025A2 based GMV-S (Dumvee) - Dravell + scratch - 1/72

Moderator: BaldPuma

Re: M1025A2 based GMV-S (Dumvee) - Dravell + scratch - 1/72

Postprzez Zderzak » 27 lip 2019, 09:26

Te worki też mi najbardziej się nie podobają, caly ładunek wygląda na bardzo lekki, jak w modelu. Mam na myśli tutaj, że elementy nie stykają się jak powinny. I takie koło zapasowe musiałoby raczej być czymś zaczepione albo solidnir obłożone. Swoje na pewno waży, a teraz raz, że by jeździło przód tył, to pewnie na drugim wyboju by przewróciło się na ładunek.
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 27 lip 2019, 10:21

Zderzak napisał(a):Te worki też mi najbardziej się nie podobają, caly ładunek wygląda na bardzo lekki, jak w modelu. Mam na myśli tutaj, że elementy nie stykają się jak powinny. I takie koło zapasowe musiałoby raczej być czymś zaczepione albo solidnir obłożone. Swoje na pewno waży, a teraz raz, że by jeździło przód tył, to pewnie na drugim wyboju by przewróciło się na ładunek.

Właśnie o brak tych styków mi chodzi. Opcje są dwie- poukładać wszystko elegancko, albo wrzucić na kupę, ale wtedy trzeba to uformować likwidując owe szpary.
makinen

Postprzez Skinn3r » 27 lip 2019, 12:33

Po wrzuceniu tego postu poprzedniego, trochę pomyślałem nad koncepcją ładunku i uświadomiłem sobie, że to koło tak być nie może, więc się układ zmienił.. Niestety w 1/72 nie ma aż tyle tobołków, żeby mieć czym wypełniać różne luki, więc wykorzystując to co mam, póki co zrobiłem tyle:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Skinn3r

Postprzez makinen » 27 lip 2019, 12:47

Zawsze pozostaje Green Stuff...
makinen

Postprzez Zderzak » 27 lip 2019, 12:58

To ja mam jeszcze jedno ale. Jest lepiej, ale zastanawiam się nad dodatkową bronią. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że specjalsi woziliby broń na pusto. W sensie, żeby zamocowali ją i uniemożliwili sobie korzystanie z niej poprzez totalnie zawaloną pakę. Jeśli już by zawalili ją totalnie, to raczej na pewno zdjęliby karabin :roll: . Inna sprawa, że pojazd raczej załadowali przed wyjazdem, w tym samym momencie przynieśli pewnie uzbrojenie do montażu i mało prawdopodobne, aby "pozbyli" się funkcji bojowej karabinu.
Zderzak
Administrator

Postprzez Skinn3r » 27 lip 2019, 13:33

No muszę się nauczyć tworzyć rzeczy Green Stuffem..

Ten pojazd to ogółem trochę będzie SF, i nie mam na myśli tutaj Specjal Forces ;) Wiem, że merytorycznie nie ma sensu mocować karabinu i kłaść obok gratów, ale też ze względu na to położyłem tam te "lżejsze" rzeczy. Zawsze marzył mi się 'obładowany' Humvee i nie ukrywam, że chcę do tego wykorzystać ten model.. W kolejnych modelach planuję bardziej trzymać się merytoryki :)
Skinn3r

Postprzez makinen » 27 lip 2019, 14:47

To nie chodzi o merytoryke :sun: . Bardziej o zasady fizyki i plastyczność materiałów. W 1/35 jest ten sam problem- jak na pace poukładać klocki plecaków, skoro w naturze jednak są miękkie i ładnie można wypełnić wszystkie szpary.
Działaj- model zapowiada się świetny :gut:
makinen

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat