1:144 US Modern Armament Vehicle

Moderator: BaldPuma

1:144 US Modern Armament Vehicle

Postprzez Shidley » 20 mar 2016, 13:01

Dzięki naszemu koledze z forum Markowi dotarł do mnie jedne z humvee z zestawu Azora w skali 1/144.
In-box zestawu mamy tu:
http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=10&t=1300

Ja dostałem go częściowo wyciętego z ramek, ale nie szkodzi:
Obrazek
Jakość robi wrażenie, więc dysponując chwilką czasu rozpocząłem z nim zabawę. Oczywiście pierwotne plany były ambitne, "otwarcie okien", może jakaś figurka w środku...

Ale w moim wieku jak się okazałe... oko i ręka już nie ta :cry:
Instrukcja to aż pięć obrazków... zacząłem niewinnie:
Obrazek
Jak się okazało 'ścięgna kleju' w tej skali są jak pajęczyny Spidermana:
Obrazek
Oczywiście jak klej wyschnie znikną ale i tak robią upiorne wrażenie.
Czekając na wyschnięcie zacząłem wydłubywać okna i ... ze trzy razy miałem ochotę rzucić to w diabły.. wreszcie po 20 minutach mozolnego dłubania:
Obrazek
Jak widać plastik jest bardzo delikatny (zresztą co nie dziwi w tej skali) i szybko się odkształca, zatem nurtuje mnie pytanie czy wydłubywać resztę okien, i czy uda mi się zrobić to samo z przednia ramą okienną....ta jest baaaaaardzo delikatna - przynajmniej z wyglądu.
Teraz biorę zapałkę albo wykałaczkę owinę ja papierem ściernym i będę szlifował ramę...
Trzymajcie kciuki
Shidley

Re: 1:144 US Modern Armament Vehicle

Postprzez makinen » 20 mar 2016, 13:50

O Matko!!! Panie, co za dziubaninka
makinen

Postprzez kubisz » 20 mar 2016, 14:02

Shidley napisał(a):Teraz biorę zapałkę albo wykałaczkę owinę ja papierem ściernym i będę szlifował ramę...

Lepiej zapałkę, niż wykałaczkę, coby Ci się naroża okien nie zaokrągliły :gut: Powodzenia, przyda Ci się :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Shidley » 20 mar 2016, 14:09

Dziubaninka straszliwa... nadal zastanawiam się czy nie lepiej było jak w skalach 1/285 i 1/350 zamalować okna na niebieski i mieć z głowy...

W ramach przygotować do dziubania drugiego okna zrobiłem koła (na sprężyny przyjdzie czas po malowaniu podwozia) i dla lepszej wizualizacji położyłem wannę
Obrazek
Potem do wanny dodałem fotele, a na dach wrzuciłem obrotnicę (skala skalą ale tu był nawet 'kołek stabilizujący')
Obrazek
przy okazji okazało się że w takich skalach jeden ruch pilnikiem za dużo i fotele wyglądają jak po ataku piłą mechaniczną, ...

Dorosłem do drugiego okna - coś mnie oświeciło i zagarnąłem najmniejsze szlifierskie ostrze jakie znalazłem - niestety o przekroju okrągłym :bad: ale i tak dłubanina z drugim oknem była o połowę szybsza...
Obrazek
Zastawiam się czy w jakimś markecie budowlanym nie znajdę takich małych ostrzy o prostokątnych lub trójkątnych przekrojach... chyba jakiś dziś odwiedzę....

A.. kubisz.. zapałkę próbowałem.. jest stanowczo za duża jak na to okno :pale:
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, 15:54 przez Shidley, łącznie edytowano 1 raz
Shidley

Postprzez kubisz » 20 mar 2016, 14:19

To może kawałek cienkiego, kwadratowego profilu? I papier ścierny tylko na jeden bok, bo przy oklejaniu zrobi się łuk. Przy tak małych okienkach nie będziesz miał dobrej kontroli. Zresztą już widać, że chyba za bardzo poszalałeś przy wycinaniu, zwłaszcza w tylnym oknie...

Zdjęcie z fotelami widzę tylko jako niepowiększalną miniaturkę :?
kubisz
Moderator

Postprzez Shidley » 20 mar 2016, 15:56

Zdjęcie poprawiłem (pxd tak ma że raz robi ok a raz ma miniaturki), będę próbował z połówką zapałki (chyba że znajdę tak małego iglaka), okna tak do końca nie są obrobione, a w razie czego z lekka dadzą się poprawić ;-), w sumie córa ma gdzieś liczmany ze szkoły, one mają chyba mniejszy rozmiar
Shidley

Postprzez BaldPuma » 21 mar 2016, 10:57

Powodzenia
Fajne "dłubanko"
Ciekawe co by się udało do tego podorabiać ;)
BaldPuma

Postprzez Bartosz Ciesielski » 23 mar 2016, 20:16

ale maleństwo
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Powrót do Warsztat