M998 ODS Tamiya/Italeri 1:35

Moderator: kubisz

M998 ODS Tamiya/Italeri 1:35

Postprzez makinen » 08 kwi 2021, 10:43

W ramach zabawy na Armoramie i MW temat Pustynnej Burzy. Prosta wersja cargo, ale postaram się ją dość załadować. Kusi mnie kamuflaż NATO i paćkanie błotem, ale kompletnie nie wiem, jako podejść do tematu, żeby wyglądało realistycznie, a nie jest model 9cio-latka. Zainwestowałem w koła Panzer Art, choć zestawowe też dają radę. Całość uzupełnią figurki Verlindena.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M998 ODS Tamiya/Italeri 1:35

Postprzez Zderzak » 08 kwi 2021, 15:36

No to jedziemy razem z podobnym tematem :gut: . Koła PanzerArtu i wczesniej Armorscale to chyba żywiczne klony Tamiyi, więc wymiana zbyt wiele nie raczej nie daje. Często żywica lepiej leży od gumy, ale z tego co pamiętam koła Tamki były całkiem dobrze spasowane. Tyle gadania o niczym, dwie ważne rzeczy. Zawiasy tylnych drzwi do usunięcia. Co masz wklejone w przedni pionowy grill? Nie wiem czy tak było w każdym Cargo, ale powinna być tam wyłącznie siatka bez tych poziomych żaluzji, które są na elemencie odlanym razem z tyłem świateł.
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 08 kwi 2021, 16:04

Jest całkiem sporo zdjęć Humvee z DS z tymi poziomymi żaluzjami, choć faktycznie są to przede wszystkim wersje Armament/TOW Carrier, ale też jedno/dwa zdjęcia Shelter Carrierów. Na kilku fotkach Cargo/Troop Carrierów wydaje mi się, że też są, ale jakość zdjęć nie pozwala jednoznacznie rozstrzygnąć. Tak więc moim skromnym zdaniem chyba nie będzie wielkiego błędu, jeżeli zostaną.

Jeżeli obawiasz się paćkania błotem, to może kamuflaż ten, w którym czarny zastąpiono/zamalowano piaskowym? Masz w ogóle jakieś wybrane zdjęcia, na których się chcesz szczególnie wzorować?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 08 kwi 2021, 16:10

Koła to fanaberia- są to rzeczywiście kopie zestawowych. Zawiasy oczywiście usunę. O braku siatki pierwszy raz słyszę. Element z "dnem" reflektorów ma poziome żaluzje. Czyli co ma zostać? :D

ps. Macie jakiś pomysł na błoto? Rozpatrywałem masę imitującą piasek do dioram. Druga opcja, to rozrzedzona farba piaskowa, ale jakoś mi się to nie widzi.
ps.2- Konrad- masz może "zapasowe" przetłoczenia na wewnętrzną część nadkoli? W ostateczności zagracę, ale dla porządku wolałbym mieć.
makinen

Postprzez makinen » 08 kwi 2021, 16:13

Minęły nam się posty.
Najbardziej podoba mi się ta inspiracja
Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 08 kwi 2021, 16:41

:arrow: Grill.
Ty masz tak:
Obrazek
A wszystkie Cargo/Troop Carriery z tego okresu mają tak:
Obrazek
Wybacz, ale teraz już nie pamiętam, czy była na to jakaś zasada i od czego to zależało (wersja? okres produkcji? :crazy: ). Nie pamiętam też, czy to nie było tak, że te poziome żaluzje były zawsze, ale czasem za siatką taką jak na drugim zdjęciu... Generalnie nie pamiętam, czy w każdym Humvee były i siatka i żaluzje (tylko czasem odwrotnie), czy albo siatka, albo żaluzje...

:arrow: Błoto.
Możesz popróbować na złomie, jak to wychodzi. Albo z piaskiem, albo z farbą (albo połączyć oba). Ewentualnie - jak pisałem - kamuflaż taki jak na drugim z powyższych zdjęć.

:arrow: Inspiracja.
Robiłeś w jakimś swoim modelu półkę nad kabiną? Jeżeli nie, zdecydowanie polecam w tym. Masz już tyle tych modeli, że warto jak najmocniej "rozróżniać" jeden od drugiego montując mu jakieś typowe elementy takie, których nie ma żaden inny wcześniej zrobiony. To samo tyczy pałąków nad paką (ale tu jestem pewien, że chyba już w jakimś modelu robiłeś).
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 08 kwi 2021, 18:24

makinen napisał(a): O braku siatki pierwszy raz słyszę. Element z "dnem" reflektorów ma poziome żaluzje. Czyli co ma zostać? :D

I pomyśleć, że już kilka Cargo Carrierów skleiłeś, a ja jeszcze ani jednego :jezyk: . Też tego wcześniej nie zauważyłem, wyszło przy moim modelu jak przeglądałem zdjęcia.

Trochę lepsze zdjęcia niż te od Kuby. Tak jest w Armament Carrierze, za żaluzjami nie ma już siatki:
Obrazek

Tak w Cargo Carrier, sama siatka:
Obrazek

Ta zasada obowiązuje przy naszych krajowych pojazdach standardu A2. Jak było wcześniej? Możliwe, że tak samo.

makinen napisał(a):ps.2- Konrad- masz może "zapasowe" przetłoczenia na wewnętrzną część nadkoli? W ostateczności zagracę, ale dla porządku wolałbym mieć.

Niestety nie mam.

Co do pomysłu na zabudowę podzielam propozycję Kuby, półka byłaby atrakcyjna, a w Twojej licznej kolekcji warto byłoby mieć różnorodne pojazdy.
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 08 kwi 2021, 18:31

Ok, czyli tylko siatka zamiast żaluzji. :gut: Dzięki.
makinen

Postprzez Zderzak » 08 kwi 2021, 18:35

Dla łatwości montażu i malowania możesz zrobić tak jak ja. Wyciąłem żebra z plastikowego elementu Tamiyi, wsadziłem do środka siatkę Eduarda i przyłożyłem do wnętrza maski, w odpowiednim miejscu. Następnie dałem kilka małych kropel na siatkę, w miejscach gdzie są pionowe żebra grilla i potem zabrałem plastikowy element. Siatka jest na właściwej pozycji, można wszystko razem pomalować i mieć pewność, że plastikowy element ze wnętrzem reflektorów będzie potem dobrze pasował i nie będzie niepotrzebnych szczelin.
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 09 kwi 2021, 13:49

Kilka detali- śruby na ramie okna, pedały, nagrzewnica, kolumna kierownicy, włącznik długich świateł, wykładzina podłogi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Następna strona

Powrót do Warsztat