M1151A1w/B1 - JW AGAT

Moderator: kubisz

M1151A1w/B1 - JW AGAT

Postprzez Zderzak » 06 sty 2022, 15:21

Witam!

Wychodzi na to, że będzie to najprawdopodobniej ostatnia galeria na forum :cry: . Przedstawiam skończony pod koniec minionego roku model M1151A1w/B1 należący do Jednostki Wojskowej AGAT. Chyba nie ma wielkiego sensu rozpisywać się co i jak, bo większość osób model Academy dobrze zna, oryginał zapewne również, bo temat pojawiał się tutaj często. Sama replika? Wiadomo, bez fajerwerków, ale dzięki temu w zeszłym roku wrzuciłem oszałamiającą jak na moje standardy liczbę galerii, aż trzy :) . Fajerwerków też nie ma z jednego względu, model powstał po części z utylizacji. Podczas budowy M1165A1/wB3 GMV podebrałem z niego co nieco i musiałem potem ratować się konwersją Legenda do M1151, której nie użyję nigdy jako całość. W ten sposób uzupełniłem przedni grill oraz przednią ramę okienną. Dopasowywania i sztukowania było całkiem sporo, ale ostatecznie jestem zadowolony z efektu. Kilka części dorobiłem, wieżę podebrałem z Bronco, a na wiele mikrodetali przymknąłem oko - założenie było jedno, po 10 latach leżenia w pudle chciałem po prostu zbudować ten model. Malowanie jak zawsze takie samo, Humbrol 102 nanoszony pędzlem. Na mocno zdetalowanego M1151 przyjdzie jeszcze czas, kiedyś w planach mam w zasadzie ten sam model, tylko z wieżą O-GPK należący do JW GROM. Zostawiam Was ze zdjęciami, choć przykro się pisze posta ze świadomością, że najprawdopodobniej będzie to po ponad 11 latach mój ostatni post z galerią na forum. Jednak na pewne podsumowanie i swoiste pożegnanie myślę, że założymy osobny temat ;) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
Konrad
Zderzak
Administrator

Re: M1151A1w/B1 - JW AGAT

Postprzez makinen » 06 sty 2022, 16:25

Ja już widziałem wcześniej i na FB. Przypomniał mi się ŻW Kubisza w tej swojej zieleni. Fajna, konsekwentna budowa kolekcji. W M1151 koła Roba robotę w ostatecznym wyglądzie. Czy celownik do M2 to Twoja robota, czy Tomka? Druga sprawa- skrzynka amunicyjna do tegoż M2- fajnie z nabojami i zamknięciem. To tez jakis tajemniczy produkt?
makinen

Re: M1151A1w/B1 - JW AGAT

Postprzez Zderzak » 06 sty 2022, 17:38

Skrzynki, ta przy M2 jest prosto z M-ATV od RFM. Natomiast ta druga, stojąca... chyba też z tego albo innego modelu. Cały Manroy jest też podebrany z M-ATV, a sam celownik jest narysowany przeze mnie i wytrawiony przez Tomka :).
Zderzak
Administrator

Powrót do Galeria